Genova környékén 1 évig szükségállapot

394

A genovai hídösszeomlás az elmúlt hetek egyik legtragikusabb eseménye volt.  Ráadásul annak ismeretében, hogy mindez elkerülhető lett volna.
Giuseppe Conte, az olasz kormányfő egy éven át tartó szükségállapotot hirdetett a Liguria régióban, a genovai viadukt leomlását követően. A Euronews híradása szerint.

Genova környékén 1 évig szükségállapot
Genova környékén 1 évig szükségállapot

Giuseppe Conte azt is bejelentette, hogy az olasz kormány ötmillió eurót különít el a térség számára. A tragédiának eddig 39 halálos áldozatát azonosították. Már nagyon kicsi az esély arra, hogy túlélőket találjanak a romok alatt.

Érdekes vélemények fogalmazódtak meg
“Magasról tettek erre a hídra, szerintem. A politikusokat nem érdekelte. Most persze hirtelen itt van mind, és kapkod fűhöz, fához. Iszonyú, hogy mindig tragédiának kell történnie, embereknek kell meghalnia azért, hogy valami változzon ebben az országban!” – mondta egy helybéli.

“Még a végén a mérnökre kenik az egészet, aki építette, és aki már nem is él. Mindenki más menti az irháját” – vélekedett egy másik helybéli lakos.

“Csak a sztrádával törődnek, az emberélet az nekik semmi. Hatszázan vagyunk, akiket kitelepítettek. Én egy négyéves gyerekkel jártam így” – panaszolta egy harmadik.

Hibázott a hidat üzemeltető cég?
Az emberek haragja egyértelműen a hidat üzemeltető cég, az Autostrade ellen irányul, amely nyilatkozatot adott ki: minden műszaki kötelezettségüknek eleget tettek.
A többségi vélemény szerint azonban a vezetőknek le kell mondaniuk, a kormánynak pedig fel kell mondania a koncessziót a vállalattal.

A viadukt ellenőrzését egy magáncég végezte, amelyhez milliárdok folytak be az útdíjból kifolyólag, amely az egyik legmagasabbnak számít Európában. Nyilvánvalóan nem végezték el ami a feladatuk lett volna. Nem arra költötték a pénzt, amire kellett volna. Tehát az engedélyek visszavonása, a legmagasabb bírság és a felelősök személyének kiderítése a legkevesebb, amit tehetünk most.

A viadukt kedden omlott le, az éppen rajta haladó autók a 45 méteres mélységbe zuhantak. A halottak többsége olasz állampolgár, de franciák, chileiek, albánok és románok is vannak köztük.

Ha még nem csatlakoztál Közösségi oldalunkhoz,
akkor KATTINTS IDE!