Detroit a startupok elsőszámú ökoszisztémájává vált

348
Detroit
Detroit

A városok világszerte úgy tekinthetnek Detroitra, mint egy olyan városra, amely átvészelte a nehézségeket. Sőt erősebben került ki a Covid időszakból. Most virágzó, fenntartható és innováció-barát gazdaságot épít. Egy évtizednyi fiatalítás után Detroit a világ első számú feltörekvő start-up ökoszisztémájává vált.

Huszonöt éve a központi üzleti negyedek fellendülése volt az amerikai városok újjászületésének hajtóereje. Ez a pozitív dinamika most veszélybe kerül, mivel a távmunka a világjárvány utáni gazdaság strukturális jellemzőjévé válik. Ez káros, dominószerű hatásokkal jár a kereskedelmi ingatlanokra, a kisvállalkozásokra, a tranzitforgalomra és az önkormányzati adófizetésre.

A média tele van történetekkel arról, hogy az olyan sztárvárosok, mint San Francisco miként igyekeznek diverzifikálni a felhasználást. Valamint mérsékelni a világjárvány folyamatos következményeit. 

Van egy város, amely az elmúlt évtizedben céltudatosan építette fel a 21. századi belvárost: Detroit. Valamikor az autóipar uralta Detroitban – nagyjából úgy, ahogy San Francisco túlzottan függővé vált a nagy technológiai vállalatoktól – levont tanulságokat a járványok által sújtott belvárosokra szabták.

Detroit újjáéledésének évtizede

Detroit új forgatókönyvet alkotott a járvány utáni belváros számára.

E különféle erőfeszítések középpontjában a Greater Downtown néven ismert 7,2 négyzetmérföldes terület áll, amely területet a város gazdasági motorjaként tartanak számon. 1950-ben Detroitot Amerika leggazdagabb városává tette.

2010 óta a detroiti székhelyű Bedrock ingatlantársaság több mint 100 elhagyott belvárosi ingatlant rehabilitált. Ez a magánbefektetés felgyorsította a városátalakítás holisztikus megközelítését, amelyet további állami és magánbefektetések hajtottak végre innovációs negyedekben. Közösségi alapú gazdaságfejlesztés, közterület-javítások, lakóépület-átalakítások stb.

Ezek az átalakító erőfeszítések már most is jelentős hatást fejtenek ki. A munkahelyek növekedése visszatért. Az elmúlt 10 évben 6%-on áll, miközben a főkorú felnőtt lakosság növekedése a belvárosban még ennél is nagyobb, 18%-os növekedést jelent. Ezek a trendek sokszínű és növekvő gazdaságot építenek: tudásalapú gazdaságban, valamint a fejlett gyártásban, a technológiai hozzáférésben és a digitális megoldásokban gyökerező jövőbeli munkahelyeket teremtenek.

Bár Detroitnak még sok a tennivalója, 2022-ben a város a világ első számú feltörekvő induló ökoszisztémája lett. A Genome szerint Detroit „ökoszisztéma értéke” 90,6 milliárd dollár. Megelőzve a világ nagy városoait: köztük Kuala Lumpurt, Hongkongot, Jakartát és Minneapolist.

Detroit 5 központi stratégiája

Detroit öt olyan központi stratégiát alkalmazott, amelyeket a belvárosok mindenhol adaptálhatnak.

Tedd változatossá a belvárost!

Detroit évekkel ezelőtt kezdte el diverzifikálni belvárosa felhasználási lehetőségeit. Az érdekelt felek olyan felhasználási módok és tapasztalatok keverékét választották, amelyek messze túlmutatnak a központi üzleti negyedek hagyományos koncepcióján. 
Ez az új mix a következőket tartalmazza:

Az irodatornyok lakóépületté alakítása, amely jóval a járvány előtt kezdődött;

A szórakoztató tevékenységek és az élménygazdaság jelentős fellendülése;

Az egyetemek, egészségügyi intézmények és egyéb horgonyintézmények innovatív részeinek áthelyezése a termékfeltalálás, a cégalapítás és a munkahelyteremtés új gazdasági alapjainak megteremtése érdekében;

Céltudatos kapcsolat a különböző technológia által vezérelt ágazatok között.
Mint például az autóipar, az élettudományok és a fintech; 

A klímabarát épületek, a megújuló energia és a 21. századi közlekedés bevezetése

Tér felszabadítása az értékteremtéshez

A belváros a minőségi tereprendezés játszóterévé vált, amely feltárja a történelmi épületek, üres telkek, folyosók, sikátorok, sportstadionok és szórakozóhelyek teljes értékét.

A Monroe Street Midway-t például, amely egykor üresen állt a belváros szívében, nyilvános sportközponttá alakították át. Itt görkorcsolya, minigolf, kosárlabda, helyi művészet és élő műsorok várják a vendégeket. Az elmúlt évben a Midway-nek több mint 140 000 látogatója volt.

Még a világjárvány idején is rohamosan folytatódtak a nagy átépítési projektek. Köztük az egykori Hudson’s Áruház helye, amely egykor a második legnagyobb volt az Egyesült Államokban, és évtizedekig üresen állt. 
Detroitban az elmúlt évtizedek „legjelentősebb” felújítási projektjeként 1,5 millió négyzetméternyi iroda-, kiskereskedelmi-, élelmiszer- és ital-, szálloda-, lakó-, rendezvény- és tárgyalótérré. Vvalamint aktivált nyitott terekké alakul át Detroit belvárosának szívében.

A természeti előnyök kihasználása

Detroit teljes mértékben kihasználja a Detroit folyó előnyeit, amely északról Motor Cityt és délről a kanadai Windsort köti össze. A belváros egyik szélén található Detroit Riverfront az Egyesült Államok egyik legnagyobb helyreállítási projektjének a kedvezményezettje. 
A Detroit Riverfront Conservancy vezetésével, valamint a Kresge Alapítvány és a Ralph C. Wilson Alapítvány befektetéseivel a Riverfront immár jellegzetes parkok, terek és sétányok hálózatával büszkélkedhet. 3 millió látogatót vonzanak. Ezek a beruházások most alapot adnak ahhoz, hogy lakosok ezreit vonzzák új, élhető, járható és befogadó városrészekbe.

Az innováció felkarolása

Detroit három „innovációs negyedet” ölel fel és épít fel. Az innováció és a munkahelyteremtés új földrajzát a városokban szerte a világon. Az egyiket eredetileg a Wayne megyei börtönnek szánt helyszínen fejlesztik. Azzal a céllal, hogy a rehabilitációs orvoslás és a kapcsolódó adaptív sportok, a mobilitáshoz való hozzáférés és a mérnöki központtá váljanak. Ezen kívül lesz egy egyedülálló nyílt forráskódú co-working labor is, amely az épületrendszerekben, a városi infrastruktúrában és a klímatechnológiában alkalmazott városi technológia globális innovációira összpontosít. A Michigan Israel Business Accelerator már úgy döntött, hogy ebben a kerületben rögzíti Michigan Israel Innovációs Központját.

A belvárostól nyugatra fekvő Corktown a fejlett ipar innovációs központjává vált. A Ford Motor Company felújította a korábban elhagyott Michigan központi pályaudvart, a Könyvtárat és más közeli épületeket, hogy az intelligens mobilitási megoldások első számú csomópontjává váljon.

Midtownban pedig a Henry Ford Health, az ország egyik vezető akadémiai orvosi központja és a Michigan State University közötti mérföldkőnek számító, Detroit-központú partnerség elősegíti az úttörő kutatást, a képzést és a növekvő sokszínűséget az egészségügyi szakemberek következő generációja között. Foglalkozik a problémákkal. a hagyományosan rosszul ellátott közösségek egészségügyi szükségleteivel.

A befogadás prioritása

Az inklúzióra való összpontosítás összekapcsolja ezeket a beavatkozásokat. A Riverfront például összeköti a lakónegyedeket a történelmi keleti piaccal a Dequindre Cut Greenway-en keresztül. Ez egy két mérföldes városi rekreációs ösvény, amely egy megszűnt vasútvonalon épült.

A Midtown az inkluzív vállalkozói erőfeszítések szíve a városban, amely a TechTown Detroit köré összpontosul. Ez a csúcstechnológiai központ több mint 3000 detroiti székhelyű startupot támogatott 2007-es indulása óta. Jó része afroamerikai vállalkozók tulajdonában van.

A revitalizáció a belvárosban és máshol a környező városrészekre is kiterjed. 24 finanszírozó több mint 181 millió dolláros befektetését helyezi el 10 városrészben a Stratégiai Szomszédsági Alapon keresztül. Ez Detroit városa és az Invest Detroit közösségi fejlesztési pénzügyi intézmény partnersége. 

A legdrámaibb infrastrukturális beruházás az Interstate 375 tervezett lebontása. Ez egy szövetségi támogatású autópálya, amely a Black Bottom és a Paradise Valley negyedeket buldózerrel dózerolta meg, és kettéosztotta a várost. Ez egy új körút lesz, amely újra összeköti a tervezett innovációs negyedeket a feketék tulajdonában lévő létesítmények által virágzó szórakoztató negyedtel.

Mindezen erőfeszítések révén Detroit agresszíven kihasználja a szövetségi, állami és helyi finanszírozás előnyeit. Integrálja az állami befektetéseket, valamint a magán- és emberbaráti tőkeforrásokat a maximális hatás érdekében.

Mivel a távmunka továbbra is mindenütt átalakítja a városokat, bölcs dolog lenne, ha a detroiti tapasztalatokat a világ más városaiban is felhasználnák.
Mint pl. a felhasználás diverzifikálása, minőségi helyek kialakítása, vízpartok helyreállítása, innovációs negyedek létrehozása és könyörtelenül a befogadásra való összpontosítása terén hasznosítanák. 
A belváros újjáélesztésének ez a holisztikus, mindenre kiterjedő megközelítése kritikus fontosságú ahhoz, hogy a várost a lakásnövekedés, az üzletalapítás és a városi vitalitás jó körforgásává alakítsák.