Elon Musk, a Tesla vezetője közölte, hogy az elektromos autógyártó elfogadja a Dogecoin kriptovalutát az áruk ellenértékeként.
A Coinmarketcap árazása szerint a mém-alapú kriptográfia 14 százalékot ugrott 24 óra alatt.
Musk már egy ideje utalt a lépésre. A Tesla vezetője 2021-ben egy tweetben Doge-ot a “nép kripto”-nak nevezte, aminek következtében ez körülbelül 4000 százalékos szárnyalást okozott.
Decemberben Musk egy tweetben azt mondta, hogy a Dogecoin teszt jelleggel megvásárolhatja az áruját. A hír hatására a kriptovaluta több mint 20 százalékkal emelkedett.
Mi az a Dogecoin?
A Dogecoint kezdetben viccből hozta létre két szoftvermérnök, akik gúnyolódtak a kriptovaluták vad spekulációján. Az első “Mém érme”.
A Tesla vezetője korábban ugyanis a Doge-ot “nép kripto”-nak nevezte. Hozzátette, hogy a Bitcointól eltérően – amelyet a befektetők ahelyett, hogy eladnának -, a Dogecoin egy olyan valuta, amely „költésre ösztönzi az embereket, nem pedig értéktárként”.
A Dogecoin társ-alkotója, Billy Markus pénteken Twitteren közzétett egy képet is, amelyen láthatóan egy 300 Dogecoinért kapható Cyberwhistle látható.
KAPCSOLÓDÓ TARTALOM
Bitcoin tilalom egyes országokban?
A Bitcoin 2009-es kezdete óta rengeteg vitatott kérdést felvetett. Akárcsak a későbbi kriptovaluták, amelyek a nyomában jelentek meg. A Bitcoint széles körben kritizálják volatilitása, etikátlan tranzakciókban való felhasználása és a folyamatot kísérő túlzott mértékű villamosenergia-felhasználása miatt. Mások pedig – különösen a fejlődő világban -, biztonságos kikötőnek tekintik a Bitcoint a gazdasági válságok idején…