Várhatóan a COVID helyreállítási időszakában a zöld megoldásokba való befektetés lesz a jellemző. Az új, energiatakarékos épületekbe történő beruházás és utólagos felszerelés óriási CO2 kibocsájtáscsökkentést és költségmegtakarítást eredményezhet.
Gondoljunk arra, hogy a jobb épületek az egészségügyi ellátás eszközei is.
A C40 globális polgármesterek COVID-19 helyreállítási munkacsoportja fontos új kutatásokat tett közzé, amelyek megerősítik, hogy a COVID ösztönző alapok zöld megoldásokba történő befektetése megállítja az éghajlati válságot és sokkal gyorsabb gazdasági fellendülést eredményez.
A jobb épületek megoldást kínálnak a városok számos problémájára: a kibocsátások csökkentésére, a költségek megtakarítására és a lakosok életminőségének javítására. Sőt, a meglévő épületek utólagos felszerelésére irányuló nagyszabású programok is óriási lehetőségeket kínálnak jó, biztonságos munkahelyek teremtésére.
Az épületek az életünk középpontjában állnak, most minden eddiginél jobban, hisz sokan sokkal több időt töltünk bent, a belső terekben a lezárás miatt.
Az épület beltéri környezetének minősége jelentősen befolyásolhatja testi és lelki egészségünket, jólétünket és gazdasági termelékenységünket; a rossz levegőminőség, a túl meleg vagy túl hideg hőmérséklet, valamint a penész és a nedvesség károsítja az egészséget, így nagyobb kockázatnak van kitéve.
Az energiahatékony épületek emelik az egészséges kényelmi szint fenntartásának költségeit is. A teher különösen az alacsony jövedelmű lakosokra és a vállalkozásokra nézve jelentkezik.
Az Egyesült Államokban végzett háztartásokra vonatkozó kutatások szerint az alacsony jövedelmű, az afro-amerikai, a latin és a bérlő háztartások jövedelmük nagyobb részét költik közüzemi szolgáltatásokra, mint egy átlagos család.
Új építésű vagy modernizált (utólag felszerelt) épület
Az épületek fejlesztése a városok számára is eszköz arra, hogy drámai módon csökkentsék kibocsátásaikat. Világszerte az épületek adják a CO2-kibocsátás 40% -át, és a legnagyobb és a legalacsonyabb költségekkel járó lehetőségeket kínálnak ezek csökkentésére.
Valójában a városok kibocsátásának csökkentésére irányuló szén-dioxid-csökkentési potenciál 58% -a az építőiparnak tulajdonítható.
A városokban az épületek utólagos felszerelésének az energiafogyasztás csökkentésére, valamint az akkumulátorok és a megújuló energiaforrások telepítésére kell összpontosítania. Mind az épületekből származó kibocsátás csökkentését, mind pedig a közüzemi számlák csökkentését szolgálja. A városok a meglévő épületek utólagos felszerelésének előtérbe helyezésével csökkenthetik az új építés szükségességét. Elkerülve az új építőanyagok gyártásával és szállításával kapcsolatos kibocsátásokat
A városok ösztönözhetik a munkahelyteremtést azáltal, hogy bizonyos épületekre célokat és követelményeket határoznak meg energiaigényük és kibocsátásuk csökkentése érdekében. Például ilyen ösztönző a New York-i éghajlat mozgósítás törvény.
A jó minőségű ház, lakás, iroda egészségügyi kérdés
A jelenlegi egészségügyi válság szintén megerősíti annak szükségességét, hogy a lakhatást egészségügynek tekintsük.
A legrosszabb lakhatási körülmények között élő legszegényebb közösség tagjait a COVID-19 érintette leginkább. A városokban található jó minőségű lakások segítenek a lakosoknak megbirkózni a városi élet sokkjaival és stresszeivel. Az utólagos felszerelések is közvetlen hatással lehetnek a lakók egészségére, ugyanakkor megtakaríthatják a kormányok egészségügyi és kapcsolódó szolgáltatások nyújtásának költségeit is
Egészséges, jó minőségű lakhatás- alacsonyabb egészségügyi költségek
A torontói építési szabályozás elemzése megállapította, hogy a lakóépületek utólagos beépítése a minimális építési szabályzat betartása érdekében évente 2,3 milliárd dollárt spórolna meg az egészségügyben a csökkent levegőszennyezésnek köszönhetően.
Az EU-banbecslések szerint akár 9 milliárd euró közvetlen egészségügyi költségmegtakarítás érhető el az otthonok meleg és száraz tartása révén.
COVID alatt- lehetőség az épületek modernizálására
Számos önkormányzati és kereskedelmi épület alacsonyabb kihasználtsággal rendelkezik a korlátozások és a társadalmi távolságtartás következtében.
Ez könnyebb hozzáférést, kevesebb megszakítást és alacsonyabb költségeket jelent az olyan projektek számára, mint a jobb energiagazdálkodás, a karbantartás és az épület korszerűsítése.
Ezeket a munkákat össze lehet hangolni az épület módosításával, hogy megkönnyítsék a fizikai távolságtartó intézkedéseket, amikor az emberek visszatérnek a munkába.
A városok és a magántulajdonosok, felhasználva ezt az időt az utólagos átalakításokba történő befektetésre, lehetővé teszik az épületek biztonságosabb és hatékonyabb működését. Ez alacsonyabb energiaköltséget is jelent később.