A “Grafika Hónapja” programsorozat keretében Rippl-Rónaitól Vajdáig. Modern magyar rajzok Gombosi György művészettörténész gyűjteményéből 1900–1945 című kiállítást láthatták az érdeklődők.
A tárlat a 20. század első felének rajzművészetét jól reprezentáló nyolcvandarabos anyagot mutat be Gombosi György gyűjteményéből.
Gombosi György (1904–1945) a 20. századi művészettörténet-írás egyik legjelentősebb személyisége, kutatási területe elsősorban a középkori és reneszánsz itáliai művészet volt.
1934-ben kötött házasságot Beck Ö. Fülöp szobrászművész lányával, Beck Judit festőművésszel, ettől kezdve kísérte figyelemmel a kortárs művészeti törekvéseket, s lett elmaradhatatlan látogatója a budapesti művészeti galériák változatos, gazdag anyagot felvonultató kiállításainak.
Gombosi tervszerűen gyűjtötte a rajzművészet alkotásait.
A századfordulótól kezdve a második világháborúig terjedő időszak csaknem valamennyi jelentősebb művészének a rajzait megtaláljuk gyűjteményében, a lapok műfajukat és technikájukat tekintve is igen változatosak.
Gombosi György rajzgyűjteménye
A kollekcióban a festő-rajzolók közül kiemelt helyet kaptak Berény Róbert, Derkovits Gyula, Dési Huber István, Hincz Gyula, Kernstok Károly, Kmetty János, Perlrott-Csaba Vilmos, Rippl-Rónai József és Uitz Béla alkotásai.
A gyűjtemény különleges csoportja a szobrászrajzok igen gazdag és izgalmas sorozata, részben a Beck család tagjainak a munkáiból válogatva, és ezeket kiegészítve Bokros Birman Dezső, Ferenczy Béni, Medgyessy Ferenc és Vedres Márk, a legfiatalabbak közül Csorba Géza, Gádor István, Mészáros László, Schaár Erzsébet és Vilt Tibor alkotásaival.