Míg gazdasági szakértők szerint London rosszul jár a Brexittel, addig Madrid hasznot húzhat belőle.
A svájci UBS bank legalább háromszáz vezetőjét tervezi áttelepíteni Londonból, akiknek valószínűleg Madrid lesz az új székhelyük. A pénzügyi, valamint az energia- és a légiközlekedési szektor vállalatai szintén erre az útra léphetnek. Ahogyan a start-upok is.
A City-ben székhellyel rendelkező vállalatok valódi változást terveznek. London ezidáig alapvetően jó hely volt egy technológiai vállalat elindítására. Tapasztalattal, tőkével relatív könnyű volt egy vállalkozást felépíteni, az adminisztráció sem volt túl bonyolult.
Kérdés, a brexit hogyan befolyásolja a pénzügyi szabályokat, és a rövid támú finanszírozást.
Madrid és London közötti kapcsolat szoros. Spanyolország rajta van azon államok listáján, amelyekbe a legtöbb pénz áramlik az Egyesült Királyságból – ők az ötödikek.
A legtöbbet befektető külföldi állam Spanyolországban Nagy-Britannia.
Az Egyesült Királyságból érkező, munkahelyteremtő befektetésekből nem csak Madrid régiója részesül Spanyolországban. A spanyolországi brit kereskedelmi kamara elnöke szerint a brexit miatt meginduló jelentősebb változások az év végére már érzékelhetőek lesznek:
Az egyesült királyságbeli vállalatok mintegy ötöde fogja áttenni székhelyét a szigetországból az Európai Unió területére. De leányvállalatokat is létrehozhatnak az EU-n belül, hogy ne veszítsék el az európai piacot. A brit vállalatok élénken érdeklődnek Madrid iránt mostanában.
Mindeközben Madrid igyekszik magához vonzani a brit tehetségeket és működőtőkét.
A régió kormányzata két év alatt csaknem egymillió eurót használt fel arra a célra, hogy bátorítsa a külföldi befektetőket.