Okos város-szétrázva, keverve és újrarendezve

894

Erről szólt a City Reggeli.
Melyik a legokosabb város? Bécs? Barcelona? Mi lehet a fokmérője az intelligens városnak? Hisz több városrangsor is készült a világban az okos városok körében is. Mi az, ami a magyar városokra is érvényes lehet?
A csapból is ez folyik. Mondhatnánk…

Azonban az okos város új fogalmakat, új szereplőket is vonz a települések erőterébe. S nem csak a globális nagyvárosokról van szó, hanem a kisebb, közepes városokról sem szabad elfelejtkezni. Vajon mitől válik intelligenssé a magyar város?
Ez lesz a témája következő City Reggelinknek.

Mikor volt?
2017. 04.04. kedd, 8.30-11.00 óra között

Együttműködő partnerünk volt:
Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara
1024 Budapest
Lövőház u. 30.

Kulcstémák voltak

  • Esély vagy esélyegyenlőtlenség?
  • Mikor lehetőség, és mikor hátrány a magyar városok számára a technológia?
  • Milyen megoldásokat, milyen megújulást rejt magában az IT a városok számára?
  • A smart city uralkodó nézeteinek a kritikája
  • Miként tehető újra értelmessé az okos város fogalma?

Vendégeink, előadóink voltak:

Z. Karvalics László
Habilitált egyetemi docens, a történettudományok kandidátusa. A Budapesti Műszaki Egyetem Információs Társadalom és Trendkutató Központ (ITTK) alapító-igazgatója (1998–2006), a Budapesti Műszaki Egyetem Információs- és Tudásmenedzsment Tanszék vezetője (2005–2006), a Szegedi Tudományegyetem Könyvtár- és Humán Információtudományi Tanszék vezetője (2007–2011). Az Információs Társadalom c. folyóirat főszerkesztője (2001–2006). Az információs társadalom elméleti és gyakorlati oldalának, az információpolitika és információstratégia kérdéseinek és az Internet-gazdaságnak nemzetközileg is elismert kutatója és tudományszervezője.
Az okos városok kérdő-és felkiáltójelekkel című könyv szerzője.

Professzor Dr. Miszlivetz Ferenc

A Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének (iASK – Institute of Advanced Studies Kőszeg) főigazgatója

Jean Monnet ad personam professzor, szociológus, politológus és a Magyar Tudományos Akadémia doktora. Fő kutatási területei a demokrácia elmélete és gyakorlata, a civil társadalom, az állampolgárság, regionális és Európa tanulmányok, valamint a globalizáció és fenntarthatóság. Miszlivetz Ferenc a Magyar Tudományos Akadémia Politikatudományi Intézetének tudományos tanácsadója. Számos európai és amerikai egyetemen tartott előadásokat, tanított és kutatott (UC Berkeley, Harvard, EUI Firenze, Bécsi Egyetem, Salzburgi Egyetem).

A Bolognai Egyetem állandó vendégprofesszora. 2012-ben a Columbia Egyetemen Deák ösztöndíjas vendégprofesszoraként tanított New York-ban. Miszlivetz professzor alapítója és elnöke a Társadalomtudományok és Európa Tanulmányok Intézete Alapítványnak Kőszegen, ahol UNESCO Kulturális Örökség menedzsment tanszék is működik. Fő művei között szerepel az “Illusions and Realities: The Metamorphosis of Civil Society in a New European Space” című könyv, valamint a Jody Jensennel együtt szerkesztett “Reframing Europe: Challenges and Failures of the European Construction” című kötet, amely a Routledge kiadó gondozásában jelent meg 2014-ben.

Porga Gyula, Veszprém polgármestere, aki gyakorlati tapasztalatait osztotta meg.

Moderátor volt:

Takács Júlia,
a City Hungary ügyvezető igazgatója

.

.

Várunk Téged is a következő City Reggelinkre!